https://pixel.fasttony.com/590a4d2b920f47d991a49514084d9839
Jak finansować zakup domu i mieszkania?
Budowa domu lub zakup mieszkania to często największe marzenie wielu z Nas. Własne cztery kąty dają poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie nabyć swój lokal za gotówkę.
Pozostaje na zatem skorzystanie z kredytu hipotecznego.
Warto jednak dobrze przygotować się do kredytu i opracować plan wcześniejszej spłaty.

Zobaczmy przykład kredytu hipotecznego.

Gdy zobaczymy 30 letni okres spłaty i 300 000 zł pożyczonej kwoty przy średnim oprocentowaniu przez ostatnie 15 lat w Polsce musielibyśmy oddać ponad 700 000zł.
Oczywiście dzisiaj oprocentowanie kredytów jest zdecydowanie niższe ale może nie trwać to wiecznie. Dla przykładu w USA średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych w ostatnich 30 latach to 5 % w skali roku.

Gdybyśmy jednak równolegle do kredytu oszczędzali pieniądze na wcześniejszą spłatę np. 500 zł co miesiąc to już po 16 – 17 latach możemy zgromadzić kapitał który pozwoli spłacić całe zadłużenie a nasze wydatki na ratę i oszczędzanie wynoszą tylko 400 000 zł. Gdybyśmy zaczęli jednak oszczędzać wcześniej to momencie zaciągania kredytu mielibyśmy już ponad 100 000 zł a dalsze oszczędzanie pozwoliło by na spłatę po 8 latach kredytu. Łącznie wydalibyśmy 300 000 zł. Czyli realnie nie oddalibyśmy nic do banku.
Jak przygotować się do zakupu mieszkania lub domu?
Najważniejsze na tym etapie jest określenie naszych realnych możliwości tzn. ile mamy zgromadzonego kapitału - wkładu własnego oraz ile miesięcznie możemy przeznaczać na spłatę nieruchomości. Dobrze, jeśli nasza rata za mieszkanie nie przekracza 30 % naszych dochodów.
Kiedy warto spłacić swoją hipotekę?
Kwestia spłaty swojego kredytu hipotecznego jest sprawą bardzo indywidualną z punktu widzenia suchych liczb im szybciej to zrobimy tym mamy taniej. Warto jednak się zastanowić, czy nie będziemy potrzebować w przyszłości jakiś środków na remont czy zakup samochodu posiadanie taniego kredytu hipotecznego może nam pomóc sfinansować zakup. Zamiast np. brać drogi kredyt na samochód możemy skorzystać z oszczędności zgromadzonych w ramach planu wcześniejszej spłaty. 
Jaki system spłaty rat warto wybrać raty stałe czy malejące? 
Często słyszymy, że dzięki ratom malejącym mniej oddamy odsetek, lecz uwzględniając wartość pieniądza w czasie okazuje się, że kwota jest taka sama. W tej sytuacji należy ustalić sobie stały plan powiększania rezerwy finansowej w celu wcześniejszej spłaty jednorazowo.   
Jak możemy zabezpieczyć siebie, gdy bierzemy kredyt na okoliczność, choroby, utraty pracy czy nieszczęśliwego wypadku? 
Biorąc kredyt często decydujemy się na umowę na wiele lat 30 – 40 lat to bardzo długi okres i warto zabezpieczyć taką transakcję. Podstawowe ryzyka jak śmierć, choroba, wypadek czy pożar możemy po prostu ubezpieczyć. Na okoliczność utraty pracy najlepszym zabezpieczeniem jest rezerwa finansowa. Dlatego gdy zaciągasz kredyt warto zostawić sobie rezerwę na co najmniej 12 rat i stale ją zwiększać.
Czy warto korzystać z ubezpieczeń proponowanych w bankach do kredytu? 
 
W większości przypadków polisy w banku są 2 lub 3 razy droższe od tego co oferuje rynek. Ustawa o kredycie hipotecznym daje nam prawo do korzystania z dowolnej oferty rynkowej. Dzięki temu nie tylko możemy zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, ale również mieć ubezpieczenie, które nie zawiera dziesiątek wyłączneń odpowiedzialności. 
Co zrobić jeśli mamy już kredyt i nie sprawdziliśmy tych wszystkich rzeczy wcześniej?
Nic nie szkodzi możemy sprawdzić zawartą z bankiem umowę, dopasować polisy do potrzeb i bardzo często wynegocjować lepsze warunki kredytu w tym lub innym banku.
Wszystkie formalności załatwi doradca a po stronie klienta można znaleźć przeciętnie 80 000 zł oszczędności na kredycie na 300 000. Wyobraź sobie, że przy kredycie na 900 000 zł oszczędność to nawet ćwierć miliona złotych.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia całej rozmowy na kanale 
Finanse z Ludzką Twarzą
Dziękuję za zainteresowanie
Dariusz Halczok Dyrektor Krajowy dla OVB
kontakt 517 682 682 
Get This Amazing Product Below:
Step 1: Contact
Step 2: Shipping Address
Shipping:
Step 3: Payment Information
Item
Price
$0.00
Credit Card Number:
CVC Code:
Expiry Month:
Expiry Year:

ONE TIME OFFER ($997): Lets face it. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. In condimentum aliquam arcu, ut pharetra nunc feugiat in. Nam tempor dui non mi mollis vulputate. Donec fermentum arcu ac mauris placerat, quis mattis mi porttitor. Nulla condimentum felis lacus, eu viverra dui congue a. Proin vel augue eu diam egestas finibus quis in ante. Duis at diam blandit, ultricies tellus at, mattis risus. Proin iaculis lectus at aliquet imperdiet.

Copyright © 2017 - Dariusz Halczok