https://pixel.fasttony.com/590a4d2b920f47d991a49514084d9839
Jak oszczędzać z  funduszami inwestycyjnym?
Idea funduszy inwestycyjnych wywodzi się od pomysłu wspólnego inwestowania zapoczątkowanego w Holandii w 1774 roku. 
W funduszach inwestycyjnych na świecie zebraliśmy już ponad dwieście bilonów złotych. Dlaczego warto wpłacać środki regularnie i co to jest dywersyfikacja?

Oszczędzając pieniądze często zastanawiamy się jak zapewnić sobie duży, pewny zysk. Niestety historia pokazuje, że zysk wiąże się z ryzykiem. Gdy słyszymy informację, że ktoś gwarantuje nam oprocentowanie 3 lub 5 razy większe od lokaty w banku musimy zdawać sobie z tego sprawę, że jest to mało realne i prawdopodobnie utracimy swoje oszczędności. Można jednak skorzystać ze sprawdzonej metody ograniczającej nasze ryzyko.
Strategia uśredniania ceny
Załóżmy, że chcemy wpłacać kwotę 500 zł miesięcznie
Kupujemy co miesiąc za 500 zł jednostki uczestnictwa.
W pierwszym miesiącu wpłacamy 500 zł cena jednostki wynosi 100,
tak więc mamy 5 jednostek i tak kupujemy dalej.

Gdy spojrzymy na wykres może się okazać, że fundusz lub inny instrument  finansowy po prostu zmienia cenę raz rośnie raz spada.  Jak zatem zachowają nasze pieniądze? 
Po prostu kupujemy zgodnie z planem za stałą sumą, dzięki temu
po 11 okresach wpłaciliśmy 5500 zł a na rachunku mamy 6 630 zł to 20% więcej.
 Gdybyśmy wpłacili całość jednorazowo mogło by się okazać, że zysk wynosi 0 %.
Zapraszam na rozmowę o funduszach inwestycyjnych z Danielem Jurzykiem Dyrektorem Sprzedaży Funduszu inwestycyjnego Esaliens. 
Na całym świecie klienci korzystają z funduszy inwestycyjnych. Czym jest fundusz inwestycyjny?
Fundusz Inwestycyjny to najprościej mówiąc forma grupowego inwestowania. Największą zaletą tej formy inwestowania jest to, że od poszczególnego inwestora nie wymaga się specjalistycznej wiedzy inwestycyjnej.  
Kto decyduje w jakie akcje, obligacje czy inne aktywa zainwestuje fundusz? 
Przede wszystkim zależy to od tego jaka forma funduszu inwestycyjnego to będzie. Fundusz akcyjny, fundusz mieszany czy obligacji. Potencjalny inwestor sam podejmuje decyzję jaką formę inwestycji chce wybrać dla siebie. Natomiast już     w poszczególnym funduszu za to gdzie lokujemy środki klientów odpowiedzialny jest doradca inwestycyjny wspomagany analitykiem.  

Kto sprawuje nadzór na działalnością funduszy i jak wygląda ochrona oszczędzających? 


Nadzór tak jak nad każdą inwestycją finansową w Polsce sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Dba o to by każdy fundusz inwestycyjny przestrzegał określonych ustaw, prospektów emisyjnych oraz regulaminów. Codziennie raportujemy do KNF o stanie naszego funduszu inwestycyjnego. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo środków klienta, to jest to najbardziej kontrolowane i bezpieczne źródło inwestowania w Polsce.  

Jak można stabilnie oszczędzać w funduszach?
Należy pamiętać o tym, by dobrać odpowiedni czas, ryzyko i oczekiwany poziom zysku przez klienta. Najważniejsza kwestia to systematyczność i zdyscyplinowanie. Dlatego jeśli chcemy uzbierać wielką kwotę,
 warto zastanowić się nad tym, by rozłożyć to na małe wpłaty.  
Przykład oszczędzania regularnego w funduszu inwestycyjnym? 
To inwestycje które wiążą się z dyscypliną, którą musi przestrzegać inwestujący. Regularność comiesięcznej wpłaty pozwoli nam zobrazować wyższe kwoty, które możemy uzyskać     z oszczędzania. 

Np. Jeśli chcemy uzbierać 500 tys. zł potrzebujemy wpłacać co miesiąc 500 zł przez 35 lat. A to pozwala nam uzyskać 2500 zł miesięcznej prywatnej emerytury, która będzie wypłacana przez okres 
20 lat. 
Jeżeli oszczędzamy regularnie czy ma to dla nas znaczenie, kiedy rozpoczęliśmy inwestycję?
Zaletą inwestora długoterminowego, który zamierza regularnie budować swój kapitał, jest fakt, że nie musi zadawać pytania, kiedy jest najlepszy moment. Powinien on zadać pytanie, kiedy ja mam zacząć to rozpocząć i czym wcześniej zacznie tym większy kapitał zbuduje. Czas działa na korzyść inwestora długoterminowego. 
Jak działa strategia uśredniania na przykładzie.  Klient rozpoczął inwestowanie regularne w 2007 roku, od tego czasu giełda straciła 17 %. Jak sprawa wygląda przy inwestycji regularnej?  

Jeżeli zaczęlibyśmy inwestować w 2007 roku 
i przykładowo coś by kosztowało 100 zł, a cena spadłaby do 50 zł w trakcie. Natomiast po 10 latach cena wróciłaby do 100 zł, to inwestor regularny będzie dobrze zarabiał na swojej inwestycji. 
Problem będzie miała ta osoba, która zainwestowała w momencie, kiedy coś kosztowało 100 zł i po 10 latach nadal to kosztuje 100 zł. 
Co to jest dywersyfikacja?
Dywersyfikacja to bardzo ważny element inwestycyjny. Dzięki niej możemy zmniejszyć prawdopodobieństwo straty, jak również ocenić prawdopodobieństwo najwyższego zysku. 
Zapraszam serdecznie do obejrzenia całej rozmowy na kanale Finanse z Ludzką Twarzą
Dziękuję za zainteresowanie
Dariusz Halczok Dyrektor Krajowy dla OVB
kontakt 517 682 682 
Get This Amazing Product Below:
Step 1: Contact
Step 2: Shipping Address
Shipping:
Step 3: Payment Information
Item
Price
$0.00
Credit Card Number:
CVC Code:
Expiry Month:
Expiry Year:

ONE TIME OFFER ($997): Lets face it. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. In condimentum aliquam arcu, ut pharetra nunc feugiat in. Nam tempor dui non mi mollis vulputate. Donec fermentum arcu ac mauris placerat, quis mattis mi porttitor. Nulla condimentum felis lacus, eu viverra dui congue a. Proin vel augue eu diam egestas finibus quis in ante. Duis at diam blandit, ultricies tellus at, mattis risus. Proin iaculis lectus at aliquet imperdiet.

Copyright © 2017 - Dariusz Halczok