https://pixel.fasttony.com/590a4d2b920f47d991a49514084d9839
Jak zaoszczędzić milion złotych w wydatkach?
Często zadajemy sobie pytanie, dlaczego naszych zachodnich sąsiadów stać na godne życie na emeryturze. Czym różnimy się od nich?
Odpowiedź jest prosta - musimy lepiej zaplanować nasze wydatki! Dowiedziono, że Polacy wydają więcej niż zarabiają, jak więc mamy oszczędzać, kiedy tak łatwo popadamy w długi? Dzięki planowaniu finansowemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 1 mln złotych. Wystarczy wdrożyć kilka działań do planu dnia, a różnica stanie się odczuwalna. Jak to zrobić? Zachęcam do lektury.

1. Planowanie finansów
W dzisiejszych czasach, żeby kupować nie musimy nawet wychodzić z domu. Instytucje nieprzerwanie nagabują nas reklamami, a do tego oferują atrakcyjne sposoby płatności. Nie odczuwamy jak szybko pozbywamy się pieniędzy, dla przedmiotów, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia, dopóki dystrybutor nie udowodnił nam, że nie możemy bez nich żyć. Jak to przerwać?
Wyobraź sobie, że gdybyśmy zrezygnowali z 10% wydatków każdego roku, to po 10 latach zebralibyśmy środki na utrzymanie się przez cały rok! Gwarantuję, że większość z nas nie odczułaby tego ograniczenia, a dzięki temu hipotetycznie moglibyśmy zrobić sobie rok wolnego w nagrodę za osiągnięcie celu.

2. Zapisywanie wydatków

Każda firma, żeby dobrze prosperować prowadzi zapis przychodów i wydatków, dlaczego więc nie zdecydować się na podobne rozwiązanie w życiu prywatnym? Prowadzenie domowej księgowości to sprawdzony sposób na kontrolę finansów. Dzięki niej łatwo dostrzeżemy na co wydajemy najwięcej i ocenimy możliwości optymalizacji wydatków.

3. Optymalizacja stałych wydatków
W życiu każdego z nas, znajduje się kilka kluczowych i bardzo kosztownych wydatków. Pierwszą z nich jest własne mieszkanie lub dom. To jeden z największych kosztów, jakie ponosimy. W zależności od miejscowości, ceny mieszkań wahają się od 200 tys. do nawet 700 tys. złotych. Jeśli zapożyczymy się na ten cel, to będziemy musieli oddać dwukrotność kwoty.

Kolejnym wydatkiem jest edukacja dzieci, wykształcenie do zakończenia studiów to kwota ok. 100 000 złotych.

Znaczną część naszych zarobków, musimy przekazać na podatki. W tym wypadku możliwości oszczędności są wielkie, ale o tym później.
Nie możemy również zapomnieć o zabezpieczeniu na przyszłość. Chcąc mieć emeryturę o wysokości 3 tys. złotych, powinniśmy zgromadzić ok. 720 tys. złotych na ten cel.

4. Procent składany
Kiedy powinniśmy zacząć myśleć o emeryturze? Jak najszybciej! Rozważmy sytuację, w której emerytura wynosiłaby 1,5 tys. miesięcznie. Odkładając 200-300 złotych co miesiąc jesteśmy w stanie odłożyć na nią w ciągu 20 lat. Jeżeli jednak zaczniemy odkładać 10 lat przed jej rozpoczęciem, składka wynosić będzie 2 razy więcej. Efekt procentu składanego daje nam szanse na duży kapitał, jednak nie jest to kwestia, którą możemy odłożyć na później.
5. Oszczędzanie na podatkach
Czy można w legalny sposób oszczędzić na podatkach? Jak najbardziej!
Wysokość podatków jakie płacimy, ustala kwota naszych zarobków. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, mamy możliwość skorzystania z konta antypodatkowego. To sposób na zaoszczędzenie podatku Belki. Z tego tytułu można odzyskać nawet 97 tysięcy z urzędu skarbowego. Zachęcam to obejrzenia odcinka, poświęconego kontom antypodatkowym.
Jeżeli wykonujemy wolny zawód, lub mamy zarejestrowaną działalność gospodarczą, możliwości jest więcej. Wpisując wydatki w koszty, mamy mniejszy podatek do zapłacenia.
Wartym uwagi kosztem podatkowym jest amortyzacja - dzięki niej uzyskujemy mniejszy podatek. Kupując np. starszą niż 30 lat nieruchomość, przez 10 lat możemy wpisywać w koszty całą kwotę zakupu. Odcinek na ten temat jest w trakcie przygotowania.
6. Kontrola zawartych umów
Decydującym krokiem do dużych oszczędności będzie organizacja audytu wszystkich umów, jakie mamy i określenie najważniejszych celów. Należy szukać oszczędności w najdroższych z nich. Warto przyjrzeć się zwłaszcza umowom ubezpieczeń i kredytów. Nasza firma potrafi znaleźć od 40 do nawet 200 000 zł oszczędności w zawartych umowach.
Jak widać, jesteśmy w stanie żyć na poziomie naszych zachodnich sąsiadów. Musimy jednak bardziej interesować się własnymi pieniędzmi i nie zawsze zgadzać się na warunki, jakie oferują nam banki i ubezpieczalnie. Istotą oszczędzania jest planowanie wydatków i prowadzenie księgowości domowej. Przejmij kontrolę nad własnymi finansami i obserwuj jak Twoje oszczędności wzrastają!
Zapraszamy do pobrania arkusza na stronie 
www.finansezludzkatwarza.tv

Dziękuję za zainteresowanie
Dariusz Halczok Dyrektor Krajowy dla OVB
kontakt 517 682 682 
Get This Amazing Product Below:
Step 1: Contact
Step 2: Shipping Address
Shipping:
Step 3: Payment Information
Item
Price
$0.00
Credit Card Number:
CVC Code:
Expiry Month:
Expiry Year:

ONE TIME OFFER ($997): Lets face it. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. In condimentum aliquam arcu, ut pharetra nunc feugiat in. Nam tempor dui non mi mollis vulputate. Donec fermentum arcu ac mauris placerat, quis mattis mi porttitor. Nulla condimentum felis lacus, eu viverra dui congue a. Proin vel augue eu diam egestas finibus quis in ante. Duis at diam blandit, ultricies tellus at, mattis risus. Proin iaculis lectus at aliquet imperdiet.

Copyright © 2017 - Dariusz Halczok