https://pixel.fasttony.com/590a4d2b920f47d991a49514084d9839
Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne
Od lat słyszymy o kolejkach do lekarzy specjalistów. W najnowszym rankingu Konsumenciego Indeksu Zdrowia znaleźliśmy się na 31 miejscu, za nami uplasowały się Rumunia, Albania i Bułgaria. Z każdym rokiem system opieki zdrowotnej w Polsce sprawuje się coraz lepiej. Pamiętajmy jednak, że możemy od razu korzystać z najwyższego standardu służby zdrowia. O tym jak to zrobić w dzisiejszym programie Finanse z Ludzką Twarzą.  

Jeżeli spojrzymy na sytuację obecną, którą mamy na rynku w Polsce, na badania okresowe, prywatny szpital czy wizytę             u specjalisty czasami musimy czekać czasami wiele tygodni, wiele miesięcy. Wcale nie musi tak być. 
Czy wydając prywatnie ponad 30 miliardów złotych rocznie na leczenie możemy wykupić sobie prywatną służbę zdrowia. Powstały na wzór niemiecki tak zwane prywatne ubezpieczenia zdrowotne, gdzie za stałą składkę jesteśmy w stanie korzystać ze wszystkich świadczeń. 
O tym czym różni się ubezpieczenie zdrowotne od abonamentu oraz jak z tego skorzystać,  będziemy dzisiaj rozmawiać z Panem Michałem Cabajem Dyrektorem Biura Ubezpieczeń Indywidualnych Signal Iduna. 
Jako firma ubezpieczeniowa specjalizujecie się właśnie w ubezpieczeniach zdrowotnych.
 Proszę powiedz czym jest właśnie ubezpieczenie zdrowotne, jak ono działa w praktyce?
Ubezpieczenie zdrowotne jest to takie dopełnienie tego co daje NFZ, każdy obywatel w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ale jak wszyscy doskonale wiemy, mimo tego, że poziom opieki zdrowotnej w Polsce jest na bardzo wysokim stopniu, to dostępność jest już dużo gorsza.
Ubezpieczenie zdrowotne przyśpiesza nam dostęp do dobrego lekarza, skraca czas oczekiwania na badania i przez to pozwala nam zdiagnozować i wyleczyć się szybciej. 
Jak działa polisa w ramach prywatnego ubezpieczenia szpitalnego?
Co do zasady ubezpieczenia zdrowotne czy ambulatoryjne i szpitalne działają tylko w sytuacjach planowych. Towarzystwo, firma abonamentowa musi mieć czas na umówienie tej wizyty, nie mówimy tu raczej o nagłych wypadkach i ratowaniu życia. Ubezpieczenie szpitalne są to wybrane, planowe zabiegi szpitalne. Załóżmy, że to artroskopia kolana. Normalnie w ramach NFZ na artroskopię kolana powinieneś czekać miesiącami lub latami. Mając takie ubezpieczenie po wypadku czy z powodu choroby artroskopia zostanie wykonana w przeciągu 14 dni. Jest sieć placówek medycznych, mamy z nimi podpisane umowy, tych placówek jest prawie 100 w tym momencie w kraju. W ramach tego ubezpieczenia w kraju możesz skorzystać z jednej z tych placówek bezpłatnie w terminie 14 dni. 
Jak długo trzeba czekać w takim ubezpieczeniu na specjalistów? 
Czekanie w kolejce w ubezpieczeniu zdrowotnym nie funkcjonuje. Co do zasady ubezpieczony samodzielnie decyduje, kiedy i gdzie pójdzie. Oczywiście są jakieś standardy, które staramy się zachowywać. Natomiast mówimy tu o wizycie u specjalisty do trzech czy pięciu dni roboczych. Zazwyczaj wizyta odbywa się tego samego lub następnego dnia. Więc kolejkowanie czy stanie w kolejkach w tym przypadku w ogóle nie ma zastosowania.  
Abonament medyczny – co to jest? 
Czym się różni ubezpieczenie od abonamentu?
Z punktu widzenia chorego nie różni się to niczym. Daje to dostęp do lekarzy i do badań. Natomiast z punktu widzenia obsługowego i dostępności to jest diametralna różnica. Ubezpieczenie działa w oparciu o nadzór KNFu, który daje klientowi bezpieczeństwo, bo nakłada pewne obowiązki na towarzystwo ubezpieczeniowe. Ale bardziej chciałbym się skupić na różnicy sieć abonament – działa zazwyczaj na jednej grupie placówek medycznych zrzeszonych u jednego abonamentowca i ich placówek współpracujących. Ubezpieczenie natomiast działa na sieci rozproszonej. Klient, który posiada ubezpieczenie zdrowotne może skorzystać z wizyt różnych sieci abonamentowych i dodatkowo wzbogacić je o wizyty jednoosobowych, często bardzo specjalistycznych placówek. 
Przykład z ubezpieczenia NFZ w porównaniu do ubezpieczenia prywatnego?  

Oczywiście moglibyśmy powiedzieć o wizycie u specjalisty, gdzie kolejka w NFZ często sięga kilku miesięcy, u nas na rynku prywatnym to jest kilka dni.  Dobrym przykładem jest wspomniana artroskopia, a wykonanie takiego zabiegu to jest rok, dwa lata w NFZ. A jak wiemy to jest zabieg, który efekt przynosi, jak zostanie wykonany od razu po zdarzeniu. W prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym czekamy do 14 dni, a po zabiegu mamy zagwarantowaną od razu rehabilitację.
Kto może przystąpić do takiego ubezpieczenia? 
Jakie są warunki wstąpienia?
Co do zasady może każdy, w nieograniczonym wieku. Na ogół górnym limitem tj. nieukończone lat 60 i są też pewne obwarowania co do noworodków. Pamiętajmy o tym, żeby pomyśleć o ubezpieczeniu, gdy jesteśmy zdrowi, bo potem najlepsze produkty, które wymagają oceny medycznej nas potem nie wpuszczą, nie pozwolą towarzystwa nam ich kupić. 

Z jakich świadczeń klienci najczęściej korzystają? Czy taka polisa działa od razu?

Nie ma karencji na wizyty ambulatoryjne. Od razu możemy pójść do lekarza po tym jak zapłacimy składkę. Polacy uwielbiają specjalistów tj. ginekolog, kardiolog – są oni bardzo popularni.         Dużą popularnością cieszą się zabiegi rehabilitacyjne oraz badania specjalistyczne. 
Ile kosztuje polisa? 

Najlepsze produkty ubezpieczeń zdrowotnych to koszt ok 200 – 300 zł miesięcznie. Nie jest to cena wygórowana za zakres, który oferujemy. 
Natomiast cena usług podstawowych to cena           50 zł 60 zł miesięcznie, myślę, że dostępne są one dla większości społeczeństwa.  

Dziękuję za zainteresowanie
Dariusz Halczok Dyrektor Krajowy dla OVB
kontakt 517 682 682 
Get This Amazing Product Below:
Step 1: Contact
Step 2: Shipping Address
Shipping:
Step 3: Payment Information
Item
Price
$0.00
Credit Card Number:
CVC Code:
Expiry Month:
Expiry Year:

ONE TIME OFFER ($997): Lets face it. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. In condimentum aliquam arcu, ut pharetra nunc feugiat in. Nam tempor dui non mi mollis vulputate. Donec fermentum arcu ac mauris placerat, quis mattis mi porttitor. Nulla condimentum felis lacus, eu viverra dui congue a. Proin vel augue eu diam egestas finibus quis in ante. Duis at diam blandit, ultricies tellus at, mattis risus. Proin iaculis lectus at aliquet imperdiet.

Copyright © 2017 - Dariusz Halczok