https://pixel.fasttony.com/590a4d2b920f47d991a49514084d9839
Ubezpieczenie nieruchomości i podóży
Wyjazd na narty czy podróże po świecie oprócz przyjemności mają również swoją ciemną stronę. Gdy zdarzy się wypadek lub choroba koszty leczenia wypadku mogą iść w setki tysięcy złotych. Skuteczne ubezpieczenie domu lub mieszkania to często nie lada sztuka. O tym, jak skutecznie ubezpieczyć nieruchomość i podróż dowiesz się z programu “Finanse z ludzką twarzą”, odcinek 5.

Formuła “All risks” - co oznacza i czy jest korzystna dla klienta?
   
Formuła “All risks” pojawiła się na polskim rynku w 2006 roku. Wcześniej polisy opierały się na ryzykach nazwanych. W przypadku formuły “all risks” w polisie są wymienione konkretne ryzyka, które nie są objęte ochroną polisy. Wcześniej ubezpieczyciel określał te, które są objęte ochroną. Jest to bardzo korzystne dla klientów, ponieważ zakres ochrony polisy jest dużo szerszy. Polisy “all risks” można więc rozumieć jako polisy z szerokim zakresem ochrony.
Czy wszystkie ubezpieczenia nieruchomości proponowane przez banki do kredytów hipotecznych mają pełny zakres ochrony?


Nie. Bank ma inną funkcję, skupia się na udzieleniu kredytu i na zabezpieczeniu przedmiotu kredytowania, czyli nieruchomości. W ramach swoich produktów proponuje polisy chroniące od ognia, od zalania, ale nie do końca od kradzieży, od stłuczenia, od przepięcia. To są ryzyka, które są związane z codziennym użytkowaniem nieruchomości, z ryzykiem klienta i nie zawsze znajdują się w polisach bankowych.

Czy mając ubezpieczenie nieruchomości w banku warto byłoby dokładnie zapoznać się z polisą i zastanowić się, czy ją rozszerzyć? 
Najlepiej udać się z nią do agenta, do swojego doradcy finansowego, pokazać mu warunki polisy i porównać z tym, co on ma w swojej ofercie.
Jakie opcje musimy mieć wykupione w ramach naszej polisy, aby obejmowały również szkody na cudzym mieniu? 
Jest to OC w życiu prywatnym - produkt bardzo niedoceniany w Polsce. Chroni nas ono przed masą sytuacji, które są trudne do przewidzenia. Mogą to być rzeczy dosyć oczywiste, np. zalanie mieszkania sąsiada. Wówczas OC w życiu prywatnym ochroni nas przed skutkami finansowymi tego zdarzenia. Pojawia się jednak mnóstwo innych sytuacji, które mogą się zdarzyć, np. na wyjeździe zagranicznym. W przypadku, gdy uszkodzimy cudzy samochód rowerem, to nie chroni nas żadna polisa. W przypadku samochodu chroni nas OC, które obejmuje uszkodzenie innych samochodów. Jeżeli chodzi o spowodowanie uszkodzeń innymi pojazdami, takiej ochrony nie ma. W momencie, gdy mamy wykupione OC w życiu prywatnym możemy czuć się spokojni - pokryje ono spowodowane przez nas szkody w prawie każdej sytuacji.

Jakie sytuacje z dziećmi w życiu prywatnym zabezpiecza OC w życiu prywatnym? 
OC w życiu prywatnym zabezpiecza wszystkie sytuacje związane z wychowywaniem dzieci. Z kodeksu cywilnego wynika, że rodzice ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wszystkie czyny popełnione przez potomstwo, dopóki nie ukończy ono 13 lat. W czasie zabawy może się zdarzyć, że dzieci nieumyślnie uszkodzą czyjeś mienie - może to być, np. porysowanie samochodu. Wówczas OC w życiu prywatnym pokryje koszty wynikające z poniesionej przez właściciela pojazdu szkody.

Na jakie sumy powinniśmy się ubezpieczać wyjeżdżając do Europy, Stanów Zjednoczonych, czy Azji (chodzi o koszty leczenia)? 
  •  Wyjazd do Europy - polisa na około 200 000 zł
  •  Wyjazd do Azji - polisa na około 300-400 000 zł
  •  Stany Zjednoczone, Kanada, Szwajcaria - polisa na minimum 500 000 zł
  •  Tak wysokie kwoty wynikają z kosztów, np. transportu chorej osoby z zagranicy. Jeżeli, ulegniemy wypadkowi, np. we Francji, to sprowadzenie nas do Polski może kosztować nawet 30 000 euro. Nie mając odpowiedniego ubezpieczenia koszt ten będziemy musieli pokryć ze swojej kieszeni.
Jakie korzyści wynikają z opcji Assistance w polisach ubezpieczeń mieszkaniowych? 
Polisa Assistance daje bardzo szeroki zakres wsparcia:
  •  Wsparcie techniczne - organizacja hydraulika, elektryka, naprawa sprzętu RTV/AGD (po stronie klienta zostaje tylko zapłata za części)
  •  Assistance medyczny - pozwala zorganizować przyjazd lekarza na koszt ubezpieczyciela do chorego dziecka
  •  Usługi concierge (organizacja kwiatów, biletów, hoteli)
Jaki jest dzienny koszt polisy all risks z assistance? 
Za polisę na średnie mieszkanie (około 300-350 000 zł) zapłacimy około 300 zł rocznie! Jest jedynie 1 zł dziennie. W momencie, gdy zdecydujemy się na polisę na ryzykach nazwanych nasza oszczędność będzie niewielka - około 20, 30 groszy dziennie. Warto więc pokusić się o polisę, która chroni od wszystkiego lub od prawie wszystkiego. Jeżeli jednak klient nie jest w stanie poświęcić 1 zł dziennie, to każda polisa jest lepsza niż jej brak. 
Już dziś zabezpiecz siebie i swoich bliskich od nieszczęśliwych wypadków zarówno w domu, jak i w podróży.
Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę, wypełnij ankietę. 
Dziękuję za zainteresowanie
Dariusz Halczok Dyrektor Krajowy dla OVB
kontakt 517 682 682 
Get This Amazing Product Below:
Step 1: Contact
Step 2: Shipping Address
Shipping:
Step 3: Payment Information
Item
Price
$0.00
Credit Card Number:
CVC Code:
Expiry Month:
Expiry Year:

ONE TIME OFFER ($997): Lets face it. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. In condimentum aliquam arcu, ut pharetra nunc feugiat in. Nam tempor dui non mi mollis vulputate. Donec fermentum arcu ac mauris placerat, quis mattis mi porttitor. Nulla condimentum felis lacus, eu viverra dui congue a. Proin vel augue eu diam egestas finibus quis in ante. Duis at diam blandit, ultricies tellus at, mattis risus. Proin iaculis lectus at aliquet imperdiet.

Copyright © 2017 - Dariusz Halczok